Gazeles 2022

Prekių krepšelis

Sidabrinė moneta „Metalinis vilkas” iš serijos „Steampunk”

 • Metalas: sidabras 
 • Praba: 999
 • Skersmuo: 50 mm
 • Grynoji masė: 62.20 g
 • Nominalas: 5 doleriai, Niue
 • Kokybė: sendintas sidabras 
 • Technologijos: aukštas reljefas, segmentinis auksavimas, segmentinis variavimas
 • Tiražas: 500 vnt
 • Įpakavimas: reprezentacinė dėžutė, skaidri kapsulė
 • Sertifikatas: taip, kalyklos
 • Nukaldinta: Lietuvos monetų kalykla
 • Dailininkas: Louis Gibiard
 • Išleidimo metai: 2023

 

Moneta prekyboje bus 

NeturimeMetalinis vilkas – tai trečioji ir naujausia „Steampunk“ serijos moneta, sukurta Lietuvos monetų kalyklos. Ši moneta ne tik puikiai tinka asmeninei kolekcijai, ypatingai dovanai, bet ir gali tapti išskirtiniu Vilniaus miesto 700 metų jubiliejaus įamžinimu.

 

Monetos reverse puikuojasi staugiantis metalinis vilkas. Tai visiems gerai pažįstamas, stiprus ir nepaprastai gudrus laukinis gyvūnas, kuris taip pat yra ir visų naminių šunų protėvis. Vilko staugimą jo gaujos nariai gali girdėti net keturių kilometrų spinduliu. Taip jie vieni kitiems gali pranešti apie savo buvimo vietą, artėjantį pavojų, o galbūt – apie sielvartą. Vilkai yra ne tik protingi, bet ir labai emocionalūs laukiniai gyvūnai. Kai suranda savo antrą pusę, lieka su ja visą savo gyvenimą – visuomet ištikimi vienas kitam iki pat mirties. Net ir žuvus vienam iš jų, prie savo gyvenimo partnerio jie gali budėti ištisą savaitę, saugodami, kad kūnas nebūtų išdraskytas paukščių ir žvėrių.

 

Vilkai ir žmonės nuo senų laikų gyveno greta, todėl santykiai tarp jų susiformavo gana dviprasmiški. Vilkų buvo bijoma, jie buvo naikinami, o kai kur net demonizuojami, tačiau tuo pat metu jie buvo ir gerbiami – vilko atvaizdu puošti skydai, įvairūs herbai. Žmogaus ir vilko santykis kito priklausomai nuo laikotarpio ir regiono. Šis gyvūnas ilgainiui tapo ir daugybės mitų, legendų, pasakų, dainų ir kitų kūrinių personažu.

 

Vilkas svarbų vaidmenį atlieka ir Vilniaus miesto legendoje, kuri pasakoja kaip medžiodamas Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas apsistojo nakvynei ten, kur dabar yra Vilniaus miestas. Naktį miegodamas jis susapnavo sapną, kad ant aukšto kalno staugė didelis geležinis vilkas. Ryte kunigaikštis apie savo sapną papasakojo krivių krivaičiui Lizdeikai, kuris paaiškino, jog Gedimino sapnas reiškia šioje vietoje atsirasiantį miestą, apie kurį plačiai pasklis žinia. Upių santakoje tuomet buvo supiltas didelis piliakalnis ir ant jo pastatyta pilis.  Simboliška, kad šiemet Vilniaus miestas mini savo 700-ąjį gimtadienį, o miesto simbolis – vilkas. Reverso iliustracijos apačioje galima įžvelgti ir kitą Lietuviškumo akcentą – juostą su Gediminaičių stulpais, kurie yra laikomi vienu svarbiausių Lietuvos valstybingumo simbolių.

 

Monetos averse pavaizduotas Niujė herbas. Jo apačioje matomas Niujė salos simbolis – sukryžiuotos kovinės lazdos bei užrašas „atua Niue tukulagi“, kuris yra šios salos moto.

 

Metalinio vilko moneta gali būti nuostabus jūsų kolekcijos papildymas, išskirtinė dovana, o galbūt įamžinti ypatingą progą – Vilniaus miesto gimtadienį.

Jums taip pat gali patikti…

You have not viewed any product yet.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X