Gazeles 2022

Prekių krepšelis

Sidabrinė moneta „Kylantis“ iš serijos „Pastelinis cirkas”

 • Metalas: sidabras
 • Praba: 999
 • Tiražas: 500 vnt
 • Grynoji masė: 62,20 g (2oz)
 • Kokybė: sendintas sidabras
 • Skersmuo: 35 mm x 50 mm
 • Nominalas: 5 Doleriai, Niue
 • Technologijos:aukštas reljefas, UV spauda
 • Pakuotė: reprezentacinė dėžutė, sertifikatas, skaidri kapsulė
 • Sertifikatas: yra, kalyklos
 • Metai: 2023
 • Dailininkas: Laimutė Varkalaitė
 • Kalykla: Lietuvos monetų kalykla

 

NeturimeVisą pasaulį savitu braižu sužavėjusios lietuvių grafikos dizainerės ir iliustratorės Laimutės Varkalaitės kūriniai atgimsta naujoje Lietuvos monetų kalyklos kolekcinių monetų serijoje „Pastelinis cirkasKeturiose netradicinės stačiakampio formos monetose kurių pirmoji – Kylantis“, ne tik pasinersite į jausmingo cirko gyvenimo sūkurį, bet ir pajusite, jog viltys bei idėjos padeda išskleisti sparnus. 

Su kuo jums asocijuojasi cirkas? Dažnam tai reiškia įspūdžių, spalvų ir juoko kupiną vietą, kur gali išsipildyti net slapčiausios svajonės… Taip pat tai – ir namai tiems, kurie turi ypatingų, kone magiškų sugebėjimų: čia plonyčiu lynu dviratuką mina klounas, ant trapecijos piruetus atlieka grakštusis akrobatas, o plačiai išsišiepęs žongliruotojas demonstruoja, kiek kėglių gali mėtyti siūbuodamas ant kamuolio. Visus šiuos įgūdžius įkūnija ir serijos „Pastelinis cirkas“ pagrindinis veikėjas – raudonnosis Klounas, kurio simbolinį virsmą paukščiu liudija visos serijos monetos.

Serijos dailininkė Laimutė Varkalaitė, pristatydama „Pastelinis cirkas“ idėją, sakė: „Šis cirkas yra lengvas ir plevenantis, švelnių spalvų kedenamas, įsibėgėjantis ir skrendantis, tačiau jo vidus – uolos stiprumo, nes noras kilti – neįveikiama jėga. Noriu papasakoti istoriją apie tai, kaip vidinė būsena tampa matoma, ir tai, kuo trokštame būti, virsta realybe nuo užgimimo iki sielos skrydžio, kurį simbolizuoja besikeičiantis Klounas. Grafine juvelyrika detale po detalės stengiausi perteikti veržlumo jausmą – pajuskite jį!“ 

Pirmosios monetos „Kylantis“ reverse vaizduojamas pakiliai nusiteikęs Klounas – rodos, jis užsisvajojęs mina cirko atrakcionų detalėmis dekoruotą dviratį. Aplink skraidžioja balti cirką simbolizuojantys balandžiai, kurie žaidžia su kamuoliu – Klounas be didelių pastangų žaislą balansuoja ant sparnuotos savo galvos. Tik atidžiau įsižiūrėjus paaiškėja, kad viskas yra siurrealistiška. Dizaino autorė šį serijos veikėją pristato taip: „Esu ant žemės, bet visa savastimi jaučiu, kad lemta kilti man. Kitiems esu tik klounas, bet sau – dvisparnis laisvas. Jaučiu – atėjo laikas įsibėgėti. Lai bus tai mano skrydžio nubudimas!“  

Serijos dizaino autorė L. Varkalaitė, numizmatams jau pažįstama iš „Kriptidų pasaulio“, unikalia maniera perteikė ne tik žaismingą cirko simboliką, bet ir svajonių – net ir fiziškai neįmanomų – atkakliai siekiančio žmogaus kelionę. Reverse žiūrovo akį veda grakščios linijos, kurios persipina sukurdamos įmantrius, matematiškai preciziškus ornamentus, o juos užpildo svajingi pasteliniai atspalviai. 

Kolekcinės sidabrinės monetos „Kylantis“ paviršius apdirbtas sendinimo būdu, o reversą puošia UV spauda. Averso pusę įrėmina cirko scenos užuolaidos, pro kurias matosi kylantis balionas, o jo viduryje – stilizuotas Niujė herbas. Žemiau sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.  

You have not viewed any product yet.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X