Gazeles 2022

Prekių krepšelis

Sidabrinė moneta „Paracelsus“

319.00

 • Metalas: sidabras
 • Praba: 999
 • Grynoji masė: 62,20 gr
 • Diametras: 50 mm
 • Kokybė: sendintas sidabras
 • Nominali vertė: 5 doleriai
 • Šalis: Niue
 • Leidimo metai: 2023
 • Tiražas: 500 vnt
 • Dekoravimas: aukštas reljefas, dalinis auksavimas, Swarovski kristalas
 • Briauna: dekoruota gyvatė
 • Sertifikatas: taip, kalykos
 • Įpakavimas: dėžutė 
 • Nukaldinta: Lietuvos monetų kalykla

 

Ištikimi okultizmo gerbėjai, išaušo jūsų laimės valanda: trečioji kolekcinė sidabrinė moneta „Paracelsas“ iš „Alchemikų“ serijos jau čia! Šis kūrinys papildo tęstinę monetų seriją, skirtą prisiminti ir pagerbti garsius ir istoriškai reikšmingus alchemikus, kurie ieškojo būdų, kaip neįmanomus dalykus paversti realybe. Moneta skirta XVI a. vokiečių ir šveicarų kilmės gydytojo Philippus’o Aureolus’o Theophrastus’o Bombastus’o von Hohenheim’o, dar žinomo kaip Paracelsas, istorijai įamžinti.

 

Von Hohenheim’as nebuvo paprastas gydytojas – jis buvo eksperimentuojantis alchemikas, medicinos revoliucionierius, pasaulietis teologas, astrologas, Renesanso filosofas ir aiškiaregys, turėjęs pranašui prilygstančią įtaką. Jo šūkis „alterius non sit qui suus esse potest“ (liet. „Tegul niekas nepriklauso kitam, kas gali priklausyti sau pačiam“) taip pat liudija apie didžius alchemiko talentus bei išmintį. Pravardžiuojamas daktaru Paracelsu, šis žmogus įtvirtino chemijos vaidmenį medicinoje, dėl ko dažnai yra laikomas toksikologijos mokslo pradininku. Be to, jis pirmasis paskelbė, kad „tai, kas žmogų susargdina, taip pat ir išgydo“, jei yra duodama mažomis dozėmis – tai žymėjo šiuolaikinės homeopatijos ištakas. 

 

 Nors žinome daug jo biografijos duomenų, tamsiąją von Hohenheim’o asmenybės pusę vis dar gaubia paslaptys. Istorikai spėja, kad Paracelsas okultizmu susidomėjo dar ankstyvame amžiuje, kai sužinojo apie metalus, kurie „auga“ žemėje. Tiksli informacija apie šį jo gyvenimo laikotarpį yra paskendusi legendose ir prietaruose, tačiau, būdamas garsus chemikas, jis neabejotinai turėjo galimybę stebėti metalų virsmus lydymo katiluose. Atsižvelgiant į tai, kad viskas vyko XVI a., jis tikriausiai iškėlė hipotezę ir apie švino transmutaciją į auksą – to meto alchemikai manė, kad šis virsmas yra įmanomas.  

 

 Nepaisant „įprastų“ savo amžininkų idėjų, daktarą Paracelsą taip pat žavėjo kur kas tamsesni ir šventvagiški dalykai – jis pirmasis parašė apie sudėtingą dirbtinio žmogaus sutvėrimo procesą. Ironiška, bet šis išsamus homunkulo (lot. homunculus – „mažas vyras, miniatiūrinis žmogus“) sukūrimo aprašymas tapo Paracelso magnum opus. Mūsų riboto tiražo kolekcinė moneta „Paracelsas“ skirta šiai istorijai paminėti.

 

 Nepaprasto kūrinio reverse vaizduojamas homunkulo gimimas laboratorinėje kolboje, į kurią daktaras Paracelsas įdeda slaptą ingredientą, simboliškai pažymėtą smaragdo žalumo „Swarovski“ kristalu. Kūrėją ir jo kūrinį supa įvairios okultinės detalės, pavyzdžiui, saulę ryjantis liūtas, ugnimi alsuojantis raguota gyvatė ir kelios kitos mitinės būtybės. Abipus daktaro Paracelso esantys saulė ir mėnulis simbolizuoja dienos bei nakties ciklą, kurio metu gimsta homunkulas.  

 

 Moneta „Paracelsas“ nukaldinta naudojant sendintą sidabrą su papildoma aukšto reljefo paviršiaus sendinimo apdaila. Abiejose monetos pusėse yra keletas segmentiškai paauksuotų elementų, pavyzdžiui, alchemiko kalba. Mūsų meistrų pasididžiavimas – originali briauna su stilizuota gyvate Uroboros, kuri simbolizuoja amžiną gyvybės ir mirties ciklą. Averso centre pavaizduotas stilizuotas Niujė herbas, jo apačioje sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“. 

Jums taip pat gali patikti…

You have not viewed any product yet.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X