Gazeles 2022

Prekių krepšelis

Akcija!

Sidabrinė moneta „Meilės moneta” 29.80 g

Original price was: 89.00€.Current price is: 80.00€.

 • Metalas: sidabras
 • Praba: 999
 • Tiražas: 1000 vnt
 • Grynoji masė: 29,80 g
 • Skersmuo: 40  mm
 • Kokybė: proof-like
 • Nominalas: 1 NZD
 • Kilmės šalis: Niujė
 • Įpakavimas: linininis maišelis
 • Sertifikatas: yra, kalyklos
 • Metai: 2021
 • Dekoravimas: Swarovski kristalas
 • Kalykla: Lietuvos monetų kalykla

 

Turime

Monetoje vaizduojami iš senų senovės atkeliavę mūsų protėvių naudoti ir šiandien vis dar atpažįstami Baltų kultūros meilės simboliai. Jų kilmė – gamta, šeima, emocijos ir jausmai, protėvių kultūroje turėję savitas jaukumo ir pagarbos reikšmes. O ar šiandien atpažįstate „Meilės” monetoje pavaizduotų simbolių reikšmes? Pabandykime atskleisti jų prasmes drauge.

Monetos idėja

„Meilės moneta“ skirta viso pasaulio meilei, gamtai, žmonijai… Mums visiems. Tai – simbolis, jungiantis skirtingų kultūrų ir tautų žmones, puoselėjantis tradicijas ir dalijantis šilumą kiekvienam iš mūsų. Monetos idėja kilo iš šių dienų aktualijų – įtampos pasaulyje, nesutarimų politikoje, diskusijų apie lygias galimybes visų rasių, tautų, lyčių, religijų ir kitiems žmonėms. Tai atsispindi ir monetos vizualiniuose sprendimuose. Jos viduryje vaizduojami žmonės, o pačiame centre – širdis. Juk meilę jaučiame ir atpažįstame visi. Tad monetą sukūrėme linkėdami pakantumo ir pagarbos – tiek politikoje, tarptautiniuose santykiuose, tiek asmeninėje erdvėje.

Unikalus dizainas

Lietuvos monetų kalyklos profesionalai meistriškai įgyvendino monetos dizaino idėją. Abiejose monetos pusėse galima įžvelgti unikalią simboliką – širdies formos „Swarovski“ kristalas yra tarsi visos pasaulio meilės centras. Jį vienoje pusėje gaubia baltų kultūros simboliai, kurie atkeliavo iš mūsų protėvių gyvenimo ir iki šiol mums primena apie amžinąsias vertybes – namų saugumą, šeimą, gamtą, toleranciją, pagarbą, gyvybę, laimę ir meilę. Kitoje pusėje vaizduojamas Jos didenybės karalienės Elžbietos II portretas. Abi monetos puses jungia gyvybės medis, siejantis praeitį, dabartį ir ateitį. Jo šakos simbolizuoja vienybę, tvarką, stabilumą.
Tarp „Meilės” monetoje vaizduojamų simbolių galima pastebėti žaltį. Tai – namų, židinio, mirusių protėvių, gerovės, derlingumo, sveikatos ir vaisingumo dievybė. Obuolys – vaisingumo, gausos, ekstazės ir meilės simbolis. Paukštis mūsų protėvių kultūroje buvo siejamas su nuolatiniu judėjimu ir simbolizavo ryšį tarp dangaus ir žemės. Kai kurie konkretūs paukščiai buvo laikomi vaisingumo ir derlingumo ženklais. Taip pat monetą puošia rožė – universalus meilės simbolis. Jis atspindi jausmingumą, juslumą, dvasingumą, tyrumą bei romantiką. Senovės Graikijoje rožė buvo šventa deivės Afroditės, o romėnų – Veneros, gėlė. Ji simbolizavo grožį ir meilę.

Rankų darbo pakuotė

Siekiant dar labiau sustiprinti monetos idėją ir ieškant autentiško sprendimo pakuotės gamybai, pasirinktas linas. Šis audinys ne tik puošia, bet ir tausoja gamtą. Juk šiandien ir taip sunaudojame nemažai plastikinių maišelių, todėl tokia monetos pakuotė – puikus būdas prisiminti tai, ką jau kurį laiką esame primiršę – lininį audinį, kuris buvo pagrindinis elementas mūsų senolių buityje. Šis lininis maišelis – tarsi jungtis tarp mūsų protėvių kultūrų ir moderniosios meilės gamtai vizijos.
Be to, iš natūralaus lino sukurta rankų darbo pakuotė pagaminta Lietuvoje, Valakupių reabilitacijos centre įsikūrusiose „Socialinėse dirbtuvėse“, kuriose darbuojasi asmenys, turintys intelekto ir/ar psichosocialinę negalią. Įsigiję šį produktą būtent čia, norėjome prisidėti prie šių žmonių veiklos, integracijos į visuomenę skatinimo bei užimtumo. Klientai įsigydami „Meilės monetą“ taip pat prisideda prie šios Lietuvos monetų kalyklos iniciatyvos. Dėkojame už partnerystę.

Monetos pakuotė – iš natūralaus lino sukurtas rankų darbo įpakavimas, pagamintas Lietuvoje, Valakupių reabilitacijos centre įsikūrusiose Socialinėse dirbtuvėse. Monetos pakuotė sukurta siekiant sustiprinti meilės ir žmoniškumo idėją vienas kitam. Pirkdami asmenų su intelekto ir/ar psichosocialine negalia kuriamus gaminius, Jūs taip pat prisidedate prie socialinių pokyčių, prisidedate prie sklandesnės integracijos į visuomenę.

Reversas: Monetos centre – iš abiejų pusių matomas Swarovski kristalas-širdelė. Ji apsupta Baltų kultūros simboliais. Tai namų saugumo, šeimos, gamtos, tolerancijos, pagarbos, gyvybės, laimės ir meilės simboliai.

Aversas: Jos Didenybės karalienės Elžbietos II portretas.

 

 

You have not viewed any product yet.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X