Gazeles 2022

Prekių krepšelis

Sidabrinė moneta su 3D holograma „Dievo karvutė”

138.00

 • Metalas: sidabras
 • Praba: 999
 • Grynoji  masė: 30,6 g
 • Diametras: 40 mm
 • Nominali vertė: 1 NZD
 • Kilmės šalis: Niuje
 • Gamintojas: Lietuvos monetų kalykla
 • Leidimo metai: 2022
 • Monetos pasaulinis tiražas: 150 vnt
 • Technologijos: 3D holograma
 • Įpakavimas: kapsulė, dėžutė, pakuotė
 • Sertifikatas: taip, kalyklos
 • Rekomenduojama: dovanojimui, kolekcionavimui

 

Tai kolekcinė moneta su 3D halograma. Pašnibždėkite jai savo norą, halogramą apšvieskite žibintuvėliu ir moneta atgys. Jums sparneliais suplasnos svajones pildanti skrajojanti boružėlė.

 Septintaškė boružė Europoje Lietuvoje ir Lenkijoje neretai vadinama Dievo karvute (lenk. boża krówka), o štai Vokietijoje sutinkami tokie pavadinimai kaip Marienkäfer arba Muttergotteskäfer (Marijos vabalas, Dievo Motinos vabalas). Angliškas „ladybird“, „ladybug“ reiškia Mergelės [Marijos] paukštį / vabalą. Europos tautų folklore Dievo karvutė vertinta kaip „gerasis sutvėrimas“, todėl simbolizavo sėkmę, laimę. Manyta, kad ant žmogaus, ypač ant jaunavedžių poros, nusileidusi boružė – labai geras ženklas. Tokį požiūrį į Dievo karvutes galėjo sąlygoti ne tik tai, kad boružės naikina parazitus, bet ir septyni jos taškai. Juk skaičius „7“ dar senovėje laikytas magišku ir paslaptingu, nešančių sėkmę. Krikščionybėje jis sietas su septyniais Dievo Motinos džiaugsmais, ir su septyniomis dorybėmis: išmintimi, teisingumu, saiku, drąsa, tikėjimu, viltimi, dosnumu. O kodėl „karvutė“? Sakoma, kad boružių taškai galėję priminti žalmargių „plėmus“. Liaudies kalboje karvutėmis vadintos ne tik boružės, bet ir kai kurie kiti vabzdžiai, net kai kurios žuvys. Gana įdomus atvejis, kai vieno gyvūno pavadinimas iš dalies pereina kitam.

 Viso pasaulio sėkmė Jūsų rankose

Nors skirtingose šalyse gyvenantys žmonės skiriasi kultūra, mąstymu, gyvenimo būdu ir pasaulio suvokimu, tačiau laimė juk viena – visi turime ženklus ir simbolius, kuriais tikime ir laikome laimingais. Lietuvos monetų kalykla kurdama šią įspūdingą, sėkmės linkinčią monetą, analizavo daugybę pasaulio regionų. Todėl monetos reverso pusėje pamatysite daugybę skirtingų laimės simbolių iš skirtingų pasaulio kraštų. O gal kai kuriuos iš jų puikiai atpažįstate ir tikite?

Reversas. Sidabrinė moneta pagaminta pritaikant moderniausias kalybos technologijas, panaudota UV spauda, 3D holograma. Moneta parduodama specialioje pakuotėje kartu su žibintuvėliu. Tai puiki dovanos idėja žmogui, kuriam norite palinkėti sėkmės, kuris kaip tik šiuo metu ieško savo svajonių išsipildymo, o gal įžengė į tokį gyvenimo etapą, kuriame jam tikrai prireiks jį saugančios fortūnos. Apšvieskite halogramą ir Jūsų laimė išskleis sparnus.

Monetos averse – stilizuotas Niujė herbas. Jo apačioje esančios sukryžiuotos kovinės lazdos katoua – Niujė salos simbolis, o virš jų užrašytas šios salos moto „atua Niue tukulagi“.

Jums taip pat gali patikti…

You have not viewed any product yet.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (ang. Cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku". Savo duotą pasirinkimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau apie naudojamus slapukus skaitykite "Privatumo politikoje".

Sutinku
X